top of page

הכותבים.ות
תכירו

פרופ' עלית אולשטיין

יו"ר הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות

עלית אולשטיין  (PhD, University of California, 1979) היא פרופסור אמריטה בחינוך לשוני באוניברסיטה העברית (ירושלים). תחומי המחקר וההוראה שלה מתמקדים ברכישת שפה שנייה, חקר השיח, עיצוב מדיניות ותכנון לימודים והוראת קריאה וכתיבה. פרופ' אולשטיין פרסמה מגוון ספרים ומאמרים בעלי שם עולמי בתחומי עיסוקה, וניהלה תכניות להכשרת מורים במקומות שונים ברחבי העולם ותכניות התערבות לאוכלוסיות מוחלשות (ארה"ב, איטליה, ספרד, קנדה, אוסטרליה וישראל). פרופ' עלית אולשטיין כיהנה כראש בית-הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב בין 1990-1992 וכמנהלת המכון לחקר הטיפוח בחינוך באוניברסיטה העברית בין 1992-199 . כמו כן, היא שימשה יו"ר הקתדרה The Wollens Chair for Research in Education.  החל משנת 2009 מכהנת פרופ' אולשטיין כיו"ר הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות. בשנים האחרונות היא עומדת בראש תכנית לפוסט-דוקטורט במכון מופ"ת, המיועדת לסגל הצעיר במכללות להוראה בישראל . לפני שתי קדנציות היא הייתה נשיאת האגודה לשפה וחברה.  

עלית.png
עלית אולשטיין

איל רם

סמנכ"ל בכיר ומנהל מינהל עובדי הוראה במשרד החינוך

במסגרת תפקידו אחראי איל על כל רצף ההתפתחות של המורות והמורים מהכשרתם במוסדות אקדמיים, דרך קליטתם בבתי הספר, ועד ליווי התפתחותם המקצועית לאורך הקריירה, כמו כן מינהל עובדי הוראה ממונה גם על ההכשרה והפיתוח המקצועי של המנהלים והמפקחים, שילוב תומכי הוראה, בנות שירות לאומי ומורות חיילות בתוך מוסדות החינוך.

איל רם תמונה.jpeg
איל רם

ד"ר טלי יריב-משעל

מנכל"ית קרן ברכה ויו"ר פורום הקרנות הפילנטרופיות בישראל

עם סיום לימודי משפטים ולימודי חינוך החלה את דרכה המקצועית בעיסוק בתחומים של חינוך לדמוקרטיה, ועבדה במשרד החינוך (מינהל חברה ונוער) ובעמותות שונות. לאחר השלמת דוקטורט באוניברסיטת קולומביה (ניו יורק) בתחום של חקר השוואתי של רפורמות חינוכיות, השתלבה באוניברסיטה העברית במרכז גילה לאזרחות ודמוקרטיה, במקביל, ניהלה את תכנית המצוינות בהוראה הרב תרבותית של מכללת בית ברל ולימדה במכללת בית ברל ובמכללת הקיבוצים בתוכניות שונות של הכשרה להוראה.  בין היתר, עבדה בIVN, העמותה לקידום שלטון החוק והדמוקרטיה, חברת המת"נסים, מט"ח ועוד. החל משנת 2010 מנהלת את קרן ברכה. בתחום החינוך בשנים האחרונות עיקר העיסוק של הקרן נסב סביב הכשרה מקצועית לסגלי הוראה וניהול. במסגרת זו הקימה הקרן תכניות ליזמות חינוכית של מורים ומנהלים, ביניהן תכנית "מפרש", תכנית "הקרן לעידוד יזמות", "מיינדסט" ועוד.

טלי יריב משעל.jpg
טלי יריב משעל
אביב קינן

אביב קינן

אביב קינן, נשוי ואב לארבעה, משמש כראש מינהל החינוך בעיריית ירושלים מזה כ-4 שנים. לקינן תואר ראשון במשפטים, תואר שני במינהל עסקים ותואר שני נוסף במינהל חינוכי. הוא החל את דרכו המקצועית בתחום ניהול החינוך במכון ברנקו וויס, כמקים בתי ספר ובהמשך כמנהל הרשת. בהמשך שימש כסמנכ"ל חינוך ורווחה בעיריית בת ים.

— Name, Title

אביב קינן.jpeg

חילי טרופר

שר התרבות והספורט

חילי טרופר הוא שר התרבות והספורט. בעבר שימש כמנהל אגף החינוך, הרווחה והתרבות בירוחם. ממקימי העמותות "במעגלי צדק", "שכן טוב" ו"קרן פסיפס". כיהן כסמנכ"ל עמותת "אחריי!", ניהל את בית הספר ברנקו וייס רמלה, ושימש כעוזר בכיר לשר החינוך שי פירון. 

תמונה- חילי טרופר.jpg
חילי טרופר

ד"ר טל שריר

מנהלת המחלקה לאסדרה דינמית באגף מו"פ ניסויים ויוזמות במשרד החינוך

 לצד תפקידה באגף מו"פ, ניסויים ויוזמות במשרד החינוך, מרצה באקדמיה על הקשר בין תנועה ללמידה והשפעת התנועה על כישורי למידה. חוקרת את הנטייה להתמקד ספונטנית במבנים מתמטיים (Recognition of Mathematical Structures-ROMS) בגיל הרך ובגילאי היסוד ואת השפעתה של תכנית התערבות מטה-קוגניטיבית על הנטייה להתמקד ספונטנית במבנים מתמטיים - ROMS.

— Name, Title

image001.jpg
טל שריר

יפתח גיא

מנהל אגף החינוך במועצה האזורית עמק יזרעאל

לשעבר סגן ראש מינהל חברה ונוער במשרד החינוך, מנהל בית הספר הניסויי תפן, ומפקד הפנימייה הצבאית לפיקוד.

בוגר בית הספר למנהיגות חינוכית של מכון מנדל.

Screen Shot 2021-06-29 at 10.34.02 PM.png
יפתח גיא

ד"ר מאיה ויזל

האקרית חינוכית

פועלת במרחב שבין חינוך, יזמות ושינוי, מעלה שאלות ומאתגרת את הפרדיגמות המסורתיות לגבי חינוך, למידה והתפתחות מקצועית. מכשירה מורים בלימודי תואר שני ושלישי בארצות הברית ובבר אילן. בירושלים מנחה את קבוצת ״יחדא״, נבחרת מנהיגות של מנהלי בתי ספר. מחקרה האחרון אודות יצירת גשרים בין החינוך הבלתי פורמלי והפורמלי פורסם כספר בשם ״קשר כפול - מהתנועה לכיתה״. 

— Name, Title

מיה ויזל.jpg
מאיה ויזל

מיקה דפני

מנהלת פדגוגית של הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות

עבדה מזה כשבע שנים כאשת חינוך במגוון תפקידים בתיכון ברנקו וייס רמלה ('תיכון ההזדמנות האחרונה'). בוגרת תכנית 'חלוץ חינוכי', יוזמת, כותבת ועורכת טקסטים חינוכיים וספרי חינוך, מלווה אנשי חינוך וצוותים חינוכיים, שותפה ביוזמות ובפרויקטים שונים של עשיה חינוכית-חברתית ופעילה בקהילת בית הספר הדמוקרטי 'שחף' בשוהם.

מיקה דפני

הרב מנחם בומבך

מייסד ומנהל רשת "נצח"

— Name, Title

מנחם בומבך הוא מנהיג קהילתי ויזם חינוכי פעיל בקהילה החרדית. פועלו בתחום החינוך כולל את ניהול התיכון זוכה פרס החינוך הדתי "לציון ברינה", ייסוד המכינה החרדית באוניברסיטה העברית בירושלים וניהול אגף הנוער בבית"ר עילית. כיום הוא עומד בראש הרשת החינוכית ״נצח״ שאותה ייסד – רשת הדוגלת בשילוב לימודי קודש וחול ובדגש על חינוך ליראת שמיים ואהבת תורה, תוך הכנה לחיי מעשה. כמו כן, הוא משמש בתפקיד ראש המדרשה החסידית המסונפת לרשת. מנחם למד בישיבת אהבת ישראל-ויז'ניץ ובישיבת מיר, השלים תואר ראשון בחינוך במכללת מורשת יעקב ותואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא מרצה בארץ ובתפוצות בתחומי חינוך וחברה, ותחומי העניין העיקריים שלו הם חינוך, ניהול מערכות חינוך ודיאלוג בין-תרבות

הרב בומבך.jpeg
מנחם בומבך
ענת שפירא

ד"ר ענת שפירא לביא

יועצת, כותבת ומרצה בתחום ההתחדשות בחינוך

אמא ל-5, כותבת ועורכת תוכן, יועצת ומרצה בתחום ההתחדשות בחינוך, בעלת הבלוג די לחינוך, סופרת (אמא מניקה, מודן 2003; מדרש עשרת הדיברות, מוסד ביאליק 2005; חז"ל עכשיו, פרדס 2017; להתחיל לרוץ, עברית 2020), ד"ר לספרות עברית, חברה בצוות מרכז החדשנות של מערך המו"פ במשרד החינוך ובצוות מו"פ גוגיה של רשת אמית.

ענת שפירא לביא.jpg

רוני צימר דוקטורי

אדריכלית ומקדמת חדשנות בחינוך, מעצבת סביבות למידה ב EDI

אדריכלית ובוגרת (בהצטיינות) הפקולטה לאדריכלות ותכנון ערים, הטכניון, חיפה. בעלת ניסיון של כ- 20 שנים בתכנון אדריכלי וניהול פרויקטים. מייצגת בישראל את חברת EDUCATION DESIGN INTERNATIONAL. נציגת דור חדש של אדריכלים בעלי חזון והבנה של הדרכים העמוקות בהן הסביבה הבנויה משפיעה על אפקטיביות הלמידה בבתי הספר.

רוני צימר דוקטורי.jpg
רוני צימר

רותי סובל לוטנברג

מייסדת והמנהלת הפדגוגית של 'יוצרים שינוי' ישראל

רותי סובל לוטנברג היא המייסדת והמנהלת הפדגוגית של תוכנית ״יוצרים שינוי״ בישראל וחברת וועד ״יוצרים שינוי״ העולמי. היא יזמית חברתית שהקימה את עמותת ״מלאכי יום הולדת״ ומתמחה בעיצוב תוכניות, התערבויות חינוכיות והכשרת מנחים וצוותי חינוך ללמד עם הלב ולהעצים תלמידים להאמין בעצמם. היא אם ל- 3 ילדים, ובעלת תואר שני במנהל ומנהיגות בחינוך.

רותי סובל

ריבי ארצי

מנהלת מחלקת המחקר, אגף מו״פ ניסויים ויוזמות, משרד החינוך

עוסקת בהובלת שינויים מוטי עתיד בארגוניים חינוכיים, בעיצוב עתיד רצוי מבוסס תהליכי חשיבת עתיד ובבניית קונספטים חינוכיים חדשניים.

 

בוגרת הכשרת אתיקה ארגונית, מעוז אקו, יעוץ ארגוני מתקדם למערכות חינוך, בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך מיוחד ותואר שני בניהול ומנהיגות חינוכית באוניברסיטת ת״א.

ריבי ארצי

לינדי אמטו

מנהלת האגף המקצועי בפדרציית המורים של אונטריו (OTF)

כמנהלת הלמידה המקצועית של פדרציית המורים של אונטריו (OTF), לינדי אמונה על הכשרות המורים, כמו על הלמידה וההתפתחות המקצועית לאורך הנתיבה המקצועית כולה. היא מנהלת שותפויות שונות, כולל עם פקולטות לחינוך ומשרדים ממשלתיים, בעלת השפעה על החלטות מדיניות וביצוע מחקרים.

לינדי מובילה פרויקטים רבים כמו "למידת מורים ותכנית מנהיגות" (TLLP), 'לשרוד ולשגשג', 'שער החינוך המיוחד של OTF', 'תמיכה במורים מתחילים' ו'חינוך מקורי'. היא גם מפקחת על תוכנית הסיוע הבינלאומית של OTF. בעלת תואר ראשון בחינוך מאוניברסיטת יורק בטורונטו, ותואר שני בחינוך טכנולוגי מאוניברסיטת קונקורדיה במונטריאול. 

Amato, Lindy -Colour jpeg.jpg
לינדי אמטו
bottom of page